Ürünler

portfolio1col_01
nanoSAFE® Nano Ahşap ve Taş Kaplama

"nanoSAFE® Nano Ahşap ve Taş kaplaması" sulu, inorganik-organik bir kimyasal Nano Teknoloji esaslı kaplama malzemesidir. Kendi kendilerine teşekkül eden yapışmazlık bileşenleri yüzeylere, suyu ve yağı itici özellik sağlamaktadır. "nanoSAFE® Nano Ahşap ve Taş kaplaması" açık gözenekli ve emici yüzeyler için çok yönlü olarak kullanılmaktadır."nanoSAFE® Nano Ahşap ve Taş kaplaması" ürününde silikon, balmumu ve yağ bulunmaz. Yüzeyin hava alma kabiliyeti birkaç kere yapılan uygulamalardan sonra çok az miktarda etkilenebilir. Bir defa püskürtüldüğünde nanoSAFE® Nano Ahşap ve Taş kaplaması etkisini bütünüyle gösterir. Yüzeye örtme işlemlerinin tatbikine gerek yoktur.Yeni teknoloji hem değişken polimer hemde sert nano parçacıkların avantajlarını birleştirmektedir. Kirlenmeye karşı daha iyi ve uzun süreli etki, sürtünmeye karşı daha dayanıklı, uygulanan yüzeyde görsel değişiklik olmaz,su bazlı ve basit uygulamalı. Yağ veya cila değildir. Uygulandığı yüzey üzerinde görsel değişiklik oluşturmaz.

Kullanım Alanları

İşlenmemiş Ham Ahşap Malzemeler: Ahşap masalar, ahşap garaj kapıları, verandalar veya bahçe çitleri uzun süre kir, nem ve küflerin olumsuz etkilerine karşı korunurlar. Ancak yeni elden geçmiş ve cilalanmış ahşap yüzeylere 3 ay sonra tatbik edilmesi gerekir. Tik ağacından mamul eşyalara tatbik edilmemelidir. Aksi takdirde ahşap yüzeyde benekler oluşabilir. Yağlı ahşap eşyanın üzerine Nano kaplama yapmak anlamsızdır, zira yağ Nano ların düşmanıdır.
Mineral Zeminler: Mineral zeminler, yani mezar taşları işinde kullanılan malzemelerde kullanılır. Bu tür taşların üzerinde oluşan küfler ve yosunlardan sık, sık temizlenmeleri gerekir. Mineral zeminlere uygulanacak olan kaplamalar kirin, balçığın ve küflerin yapışmasını önler. Su ile yapılacak küçük bir temizlik işlemi bunların uzun süre temiz kalmalarını sağlar.
Doğal Taşlar ve Mermer: Bahçeleri süsleyen ve çoğu zaman mermer olan taşların uzun süre korunmaları gerekir. Bunların mezar taşı, heykel veya anıt olmaları hiçbir şeyi değiştirmez. Nano kaplama sayesinde bunlar hava şartlarına ve küf oluşumuna karşı uzun süre korunurlar.
Lifli çimento: Lifli çimento ile inşa edilen evler bir müddet sonra kir ve küf depoları haline gelirler. Evlerin cepheleri kiri emerler ve bu kirin uzaklaştırılması çok zor olur. Güneşin etkisiyle kir çimentonun içine iyice yerleşir ve uzaklaştırılması mümkün olmaz. Burada bizim Ahşap ve Taş kaplama ürünümüz mükemmel bir koruma sağlar.
Tuğla ve Kiremitler: Evi olan herkesin, evinin çevresinde bulunan büyük ağaçların sebep olabileceği kirlilikten korkusu vardır. Damdaki kiremitler ile evin duvarları zamanla gittikçe daha yeşilleşerek, çevredeki ağaçların rengine uyum sağlarlar. Bu yüzeylerini temizlenmesi için genellikle yüksek basınçlı temizleyiciler kullanılır. Sonraki aylar içinde de binanın yüzeyi kir ve küfler için daha iyi bir yapışma yeri oluşturur. İşte tam bu sırada Nano Ahşap ve Taş kaplama malzemesinin devreye sokulması lazımdır. Bu uygulama evin renginin değişmesini en iyi şekilde önleyecektir.
Kumtaşı ve Gaz Beton: Kumtaşı veya gaz betonu gibi beyaz renkli yapı malzemelerinin özellikle korunmaları gerekir. Bu koruma atölye ve avlular için de yapılmalıdır. Bu tür malzemelerin görünümleri çabucak ve hoş olmayan bir biçimde değişirler. Emiciliği yüksek olan malzeme kiri ve yağı hemen emer. Bundan sonra yüksek basınçlı temizleyicilerin kullanılması da yarar sağlamaz. Burada Nano Taş ve Ahşap kaplama malzememiz en iyi korunmayı sağlayacaktır. Taş nefes alabilecek, ancak içine başka bir madde nüfuz edemeyecektir.
Klinker ve Kaplama Malzemeleri: Evin havaya açık olan tarafının rüzgârla taşınan kirlere karşı korunması gerekir. Aksi takdirde bu hava şartlarına maruz kalan duvarın rengi evin diğer duvarlarının renginden farklı bir renge bürünür. Binanın tüm duvarlarına kaplama yapılırsa kirler klinkerin içine nüfuz edemezler ve bina orijinal rengini muhafaza edebilir.
Fayans ve Taş Plakalar: Nano Ahşap ve Taş kaplaması evin bahçesiyle birlikte evin içinde de dış etkenlere karşı başarıyla kullanılmaktadır. Taş plakaların kir, küf ve yağlar nedeniyle renk değiştirmeleri artık tarihte kalmıştır.